בתגובה לדברי לימור לבנת: לגייס חרדים בלי לפגוע בנשים, כתבנו את המכתב הבא:

הצבא לא רוצה חרדים

יצא המרצע מן השק. הבעיה הגדולה של המדינה ושל צה"ל אינה גיוס החרדים, כי אם שירות הנשים. צה"ל משיקוליו הוא מוותר על הגברים החרדים מפני הנשים.

הכל מבינים ששירות חרדים אפשרי, אך רק במידה שיכבדו את אורחות חייהם וכפיפותם למערכת ההלכה, ומאידך חשוב לצבא שירות הנשים מסיבות אידיאולוגיות ותרבותיות.

היות וברור שאי אפשר לקיים שניהם במקום אחד, צה"ל מעוניין למעשה בגופם של החרדים ולא בנשמתם. באנשים החרדים הפרטיים ולא בחרדים כציבור, על מאפייניו המיוחדים.

כל עוד לא יקבל צה"ל החלטה אסטרטגית לאפשר שירות של יחידות במסגרות מיוחדות המכבדות את ההלכה קלה כבחמורה, כל הדרישה לגיוס החרדים אינה אלא מס שפתיים של פוליטיקאים הבאים לנגח את הציבור החרדי, ושל התקשורת הדואגת ללבות את האש כדי להכתיב את המדיניות.

הצהרת יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים והשרה לימור לבנת חושפת מה היא הבעיה האמיתית המטואטאת מתחת לשטיח בשיח הציבורי אודות גיוס החרדים.

כאגודה למען החייל התורני, שאנשיה עצמם הורים לחיילים חרדים שמשרתים במסגרת "נצח יהודה", אנו מביעים בזה את התנגדותנו הנחרצת לגישה הפטרונית של ארגוני נשים שונים הפוגעים בציפור נפשינו ובערכינו המקודשים לנו מדורי דורות.

הרפו מניסיונותיכם לכוף את השקפותיכם ה"שיוויוניות", שאינן אלא זלזול בבנות ישראל; חידלו נא ממלחמת השיוויון שאינה אלא תוצר קלוקל של תרבות זרה. כבדו את הערכים שלנו כפי שאנו מכבדים את כלל הנשים, ובפרט נשותינו ובנותינו.

המשך מאבקכם יגרום לכך שגם אלה היותר נחושים בינינו בהשתדלותם להתערות בחברה הישראלית ישובו ויסוגו אחור אל תוך המחנה המוגן של החברה החרדית.

                                                    הכותב באהבה ובידידות, בכאב ובלב מורתח,

                                                    בדאגה לאחיזתנו המשותפת במדינה היקרה לכולנו,

                                                    אליהו לקס (אב לחיילים  בנצח יהודה)

                                                    יו"ר האגודה למען החייל התורני

                                                    בשם הורי חיילי נצח יהודה

פורסם בקטגוריה כללי, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת בנושא

 1. מאת רונה‏:

  כל העסק הזה הוא בדיחה!

  אחרי השקרים של פרסום הנתונים על-ידי ועדת השרים ולפיהם ישנה עלייה בגיוס החרדים לצה"ל, נשמעת ביקורת נוספת, הפעם מפי בכיר לשעבר בצה"ל שעסק במשך שנים בגיוס חרדים. לדבריו המגמה הפוכה לחלוטין וכי ישנה ירידה משמעותית!!!!!!!!!!!!! הם פשוט שקרנים. אין סיבה לגייס בכח אף אחד. עמותת חדו"ש הוכיחו שרובם המוחלט של המתגייסים הם מלפני העברת החוק, ואילו לאחר ההעברה ברוך השם חלה ירידה דרמטית גם בייחס לתקופה זו בשנים הקודמות! לכולם היה ברור שחוק הגיוס לחרדים רק יסיג את החרדים אחורה. כל המלחמה לגייס חרדים היא מלחמה נגד השם לא לשכוח מה עומד מאחורי הכל! אמת ואמונה בכל מילה. שייראו וייראו איך השם ית' מגין על החרדים, עם ישראל תחזרו בתשובה, להיתחזק בשמירת שבת תורה ומצוות..בלי לימוד תורה וקיומה אין הגנה לעם ישראל.

  הרב, סא"ל רם משה ראבד שכיהן כרב חיל האוויר, דוחה על הסף את הטענות כי ישנה עלייה משמעותית בגיוס החרדים לצה"ל. "מאוד התפלאתי מהנתונים מאחר ואני עוקב אחרי הנושא הזה, ובאופן קבוע אני שומע כי ישנה ירידה משמעותית ביותר בגיוס החרדים מאז חקיקת החוק, גם שר הביטחון אמר את זה". ברוך השם חלה ירידה דרמטית. תבין ש"חילוני" זה שקר, זו המצאה, זו התכחשות למי שאתה באמת..

  עליות לארץ לא התחילו כשהרצל הוזה המדינה התחיל לדבר על זה. המון ישובים קמו ע"י חרדים הרבה לפני שהמדינה חשבה לקום!!! ואז הגיעו קבוצת אנשים שהסתובבו בעולם וטענו שהם היהודים האמיתיים, לקחו את כל התקציבים לעצמם ולא נתנו לחרדים! כל חרדי שהגיע לארץ גזזו לו את הפאות (תימנים וכדומה) לחרדים אחרים לא נתנו סרטיפיקטים להיכנס וכו'. אני דור 11 בארץ!!! הייתי כאן לפני המדינה ואשאר כאן גם אחרי שכולכם תרדו מהארץ! תחשבן כמה זמן זה 11 דורות… – רמז: זה היה הרבה לפני העלייה הראשונה…

  משכך פנה הרב ראבד לגורמים בצה"ל האמונים על גיוס מלשבי"ם (מיועדים לשירות ביטחון) והם לא הבינו את פשר הנתונים שהתפרסמו. "לא הבנתי איך לפתע פתאום חלה עלייה, כשידוע לכולם שיש ירידה פניתי לגורמים בצה"ל גורמים שיש להם קשר ישיר עם אגף כוח אדם שיסבירו לי איך זה יכול להיות, והם פשוט לא האמינו שמישהו פרסם כזה נתון. הם לא יודעים איך יכול להתפרסם כזה נתון כי הם לא מכירים את זה בכלל",

  "כולם יודעים על ירידה בגיוס החרדים", אומר הרב ראבד ותוהה, "איך בכלל אפשר לחשוב על עלייה זה הרי סותר כל היגיון. מדוע שהציבור החרדי פתאום יעלה באחוזי הגיוס, מה קרה כאן שהציבור החרדי יתגייס? אני אומר זאת בצער רב מכיוון שבמשך השנים מי שלא למד בישיבה לאחר התייעצות עם רבותיו קיבל אישור והתגייס ובצבא היו הרבה חרדים, ואז הגיע חוק הגיוס שהרס את הכל" וברוך השם חלה ירידה דרמטית.

  אחוז ממש נמוך מאוד מאוד של חרדים מתגייסים כך שכל שינוי קטן יכול להצביע על עליה גדולה אבל זה בולשיט בהחלט. מתחקירים כבר למדנו שהחרדים הם לא חרדים באמת אלא דתיים לאומיים ואף חילונים שבעבר היו חרדים אבל מקמבנים אותם כדי שיקבלו ת״ש.

  הכרזה בשם בחורי הישיבות ואברכי הכוללים:
  אנו ציבור לומדי התורה איננו מתאבדים, איננו מתכוננים להפקיר את עצמנו וילדנו, וגם לא אתכם – אתם שרוצים לגייס את לומדי התורה ולכרות את הענף עליו אתם יושבים, ולכן, שיחליטו אשר יחליטו, ויגזרו את מה שיגזרנו, אף אחד מאיתנו לא יעזוב את לימוד התורה, נשב בכלא, נגייס כספים מתורמים להמשך הלימוד, ונמשיך ללמוד. אבותינו מסרו עצמם להריגה על לימוד התורה, אז ישיבה בכלא וסנקציות כלכליות זה קטן עלינו. כמו שבג"ץ לא יכל להכריח את תושבי עמנואל לעשות דבר בניגוד לאדמו"ר שלהם, וההורים נכנסו לכלא בראש מורם, כך נעמוד על משמר התורה במסירות נפש עד ביאת המשיח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.