האם צה"ל ערוך לקליטת חיילי מילואים חרדים?

מכתבו של אליהו לקס יו"ר האגודה למען החייל התורני לראש אכ"א אלוף אורנה ברביבאי:

מוצש"ק כ"ז באייר
19/5/2012

לכבוד
אלוף אורנה ברביבאי
ראש אכ"א מוצש"ק כ"ז באייר

הנידון: חוסר ארגון בצה"ל לקליטת חיילי מילואים מגדוד נצח יהודה

ג.נ.,

באגודה למען החייל התורני התקבלו לאחרונה עשרות פניות מחיילי מילואים ששירתו בגדוד נצח יהודה (נח"ל חרדי) והשתחררו מהגדוד לפני מספר חודשים. לתדהמתם, הם שובצו לשירות מילואים ביחידות אחרות, בניגוד למחויבות הצבא שחיילי נצח יהודה יבצעו את שירות המילואים בגדודם.

בבואנו לחקור עניין זה, נחשפנו ע"י בירור מאומץ לכך שגדוד המילואים הקיים צר מהכיל את כל הכמות המבורכת של חיילי המילואים ויש להקים גדוד נוסף במתכונת זו כדי שצה"ל יוכל לקיים את הבטחותיו לציבור ואת חובותיו לחיילים.

למרבה הצער, צה"ל מתנהל כגוף פופוליסטי המתיירא מריבוי החרדים בו. אם יוקם הגדוד המדובר, ייאלץ הצבא להקים חטיבה תורנית וחרדית, דבר המהווה מבחינת הצבא גבול שדגל שחור ומאיים מתנוסס מעליו.

היות שלאחרונה התקשורת מנהלת בהנאה קמפיין לגיוס כל המגזרים לצה"ל, צפה ועולה שוב השאלה הבסיסית: האם אמנם צה"ל ערוך לגייס את החרדים? תשובתנו שלילית. לצה"ל חשובה יותר ההתעסקות בפוליטיקה מאשר הצרכים הענייניים והחיוניים.

אנו באגודה איננו מתעסקים בפוליטיקה אלא בטובת החיילים; איננו מתעסקים בראייה קצרת טווח אלא רואים את הנולד. אם לא ישתנה יחס הצבא לחרדים נמליץ בכל עוז לפרט ולציבור לא להתגייס לצה"ל.

אתר גדוד נצח יהודה תומך במאמץ של האגודה למען החייל התורני לשיפור תנאי השירות של החייל הדתי והחרדי בצה"ל. אנו גם מאמינים שהשיפור הזה גם יועיל לצה"ל עצמו להיות כשיר יותר למטרותיו.

קישורים:

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.